آخرین خبرها
براق کننده استیل و فولاد
براق کننده استیل و فولاد

تمیزکننده فولاد، تمیزکننده انواع فولادهای ضدزنگ

مایع تمیزکننده و براق کننده انواع فولاد:

سطح فولاد  و استیل، به مرور زمان دچار اکسید و تیرگی می شود و این تیرگی و سیاهی عمر آنها را کاهش می دهد.معمولا تمیزکردن زنگ، چربی و اکسید زدایی استیل و فولاد به این دلیل انجام می شود که سطح آنها عاری از هر گونه جرم، رسوب و سیاهی شود و از طرفی لایه ای محافظ برای آنها ایجاد شود. با ایجاد این لایه، دیگر به سطح فولاد آسیب وارد نمی شود. تمیزکردن فولاد با مایع تمیزکننده فولاد به راحتی انجام می شود.

از مایع تمیزکننده فولاد و استیل می توان در شرکت های فولاد سازی برای تمیز کردن سطح استیل و فولاد استفاده نمود. در متن زیر کاربرد های مایع تمیز کننده فولاد معرفی می گردد. از تمیزکننده فولاد و استیل می توان برای تمیزکردن لوله های فولادی زنگ زده استفاده نمود. همچنین برای لوله های فولادی کاربردی در سیستم های آب و فاضلاب نیز استفاده نمود. جرم گیری از فولاد و رسوب برداری از آن را می توان با این محصول انجام داد.


پسیویشن و تمیزکردن تانکر، تمیزکردن بدنه کشتی، تمیزکننده لوله های فولادی انتقال آب. تمیزکننده لوله های فولادی انتقال نفت و گاز، تمیزکننده فولاد و استحکامات دریایی، تمیزکردن مخزن استیل برای ذخیره آب، تمیزکننده انواع فولاد، تمیزکننده سطح ورق فولادی، تمیزکردن مخزن فولادی، تمیزکننده فولاد عملیات حرارتی،. تمیزکننده فولاد، تمیزکردن جوشکاری مخزن فولادی، تمیزکردن مخزن فولادی آب، تمیزکردن مخزن استیل در کارخانه لبنیات، تمیزکننده استیل فولاد در تولید ظروف، تمیزکننده فولاد در دریا، از بین بردن سیاهی فولاد، پسیویشن(Passivation) انواع الیاژهای فولاد، تمیزکننده زنگ از رول فولادی، تمیزکننده شاتون.

براق کننده قطعات استیل و فولاد
براق کننده قطعات استیل و فولاد

روشهای تمیز کردن فولاد:

مایع تمیز کننده فولاد را به سه روش زیر می توان استفاده نمود:

  • استفاده از تمیز کننده فولاد به روش غوطه وری: در روش غوطه وری، ابتدا مایع تمیزکننده فولاد را در وان ریخته و بعد از آن قطعات فولادی را در ظرف قرار می دهیم.و بعد از تمیز شدن قطعات فولادی، آنها را آبکشی می نماییم.
  • استفاده از تمیزکننده فولاد به روش دستگاه ویبره: با استفاده از مایع تمیزکننده فولاد و دستگاه ویبره، قطعات فولادی براق و تمیز می شوند. برای تمیز کردن فولاد، ابتدا مایع تمیزکننده را درون ظرف فولادی ریخته و پس از انجام فرایند ویبره، قطعات تمیز و براق می شوند.
  • استفاده از تمیز کننده فولاد به روش اسپری: در این روش ابتدا مایع به بر روی قطعات اسپری می شود و پس از مدت زمان مشخص، قطعات را آبکشی می نماییم.
  • استفاده از روش اولتراسونیک برای تمیزکردن فولاد.

 

پسیویشن فولاد چیست؟

(PASSIVATION) با استفاده از عملیات پسیویشن، بر خلاف پیکلینگ لایه ای از روی فلز برداشته نمی شود بلکه محلول شیمیایی، باعث رفع اکسیداسیون و محافظت از استیل می گردد. PAROX Stainless Steel Weld Cleaning Gel is used for cleaning stainless steel weld seams, heat marks, oxide scales & weld join discoloration. Apply MITIN Stainless Steel Weld

براق کننده استیل و فولاد
براق کننده قطعات استیل و فولاد

فولاد ها بر اساس مشخصات ذاتی و کاربردی، مطابق استاندارد عملیات حرارتی می شوند، این عملیات شامل سخت کاری کوِنچ آنیل کردن ، نرماله کردن و تمپر می باشد با کاربرد این مراحل، لایه ای رسوبی روی سطح فولاد ایجاد میگردد، بنابراین برای تمیزکردن این لایه می توان از تمیزکننده فولاد استفاده نمود. مایع تمیز کننده فولاد برای گرید های مختلف فولاد کاربرد دارد. مایع تمیز کننده فولاد برای تمیزکردن فولاد سی کا (ck45 ) فولادهای ابزار، مایع تمیز کننده فولاد EMO40، مایع تمیزکننده فولاد 303، مایع تمیز کننده فولاد 304، مایع تمیزکردن فولاد 316، مایع تمیز کننده فولاد 630 ، مایع تمیزکننده فولاد های مجتمع فولاد مبارکه، مایع تمیزکننده انواع فولاد چین و … استفاده می شود.

روش افزایش کیفیت در آبکاری فولاد:

آبکاری فولاد باید به دقت انجام شود و در صورت عدم کاربرد مواد مناسب، سطح قطعه کار آسیب می بیند، یکی از این موارد تمیز کردن سطح فولاد برای انجام عملیات آبکاری می باشد. فولاد های ابزار به فرایند آبکاری حساس بوده و باید مایع مناسبی برای تمیزکاری آنها استفاده شود، ازآنجایی که بعد از عملیات حرارتی سطح قطعه سیاه و تیره می شود و رسوب هایی بر سطح آن ایجاد می شود بنابراین باید با مایعی مناسب این سیاهی ها برداشته شود که بتوان سطح فولاد را آبکاری نمود در غیر این صورت مشکل خرابی سطح فولاد در عملیات آبکاری ایجاد می شود.

تمیزکننده سطح فولاد قبل از فرایند آبکاری:

برای تمیزکردن چربی از سطح فولاد، قبل از عملیات آبکاری می توان از تمیز کننده سطح فولاد استفاده نمود.

استفاده از مایع تمیزکردن فولاد در صنایع غذایی:

مایع تمیزکردن چربی و زنگ از لوله و مخزن: با استفاده از تمیزکننده فولاد می توان لوله های فولادی ضد زنگ، انواع لوله های فولادی و استیل، تمیز کردن چربی و اکسید ردایی ورق های فولادی و استیل. تمیزکردن ورق فولادی ضد زنگ، را تمیز نمود. فرایند تمیزکاری دارای استانداردهای مشخصی بوده و همچنین شامل موارد ذیل می باشد. رسوب زدایی و تمیزکاری لوله، تمیزکاری ورق استیل، تمیزکاری استنلس استیل، تمیزکاری مخزن استیل، تمیز کاری آهن.
Cleaning Gel on stainless steel welded seam

استفاده از مایع تمیزکردن زنگ فولاد درصنعت دارو سازی :

مایع تمیزکننده قطعات فولادی خودرو و کامیون:

برای تمیزکردن قطعات فولادی خودرو نظیر شاتون، انواع پیچ و مهره و … می توان از مایع تمیز کننده قطعات خودرو استفاده نمود این مایع چربی را از سطح قطعه تمیز مینماید.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

گامازول

تمیزکننده اثر لاستیک و خط ترمز، تمیزکننده چربی و روغن با مایع NH90

گامازول تمیز کننده اثر لاستیک از پارکینگ و سالن های تولید: گامازول محصولی است که برای پاک کردن اثر لاستیک از بین بردن رگه های لاستیکی و ساییده شده لاستیک از کفپوش های صنعتی، و تمیز کردن اثر لاستیک از سطح اپوکسی استفاده می شود، گامازول قدرت پاک کنندگی بالا، بدون بو ، آسان برای استفاده حوزه کاربرد قابل استفاده در کفپوش های مقاوم استفاده می شود، به عنوان مثال. گامازول کف های حاوی آسفالت و قیر و همچنین سطوح پلاستیکی (مانند PVC). را به خوبی تمیز می کند تمیز کننده رد لاستیک کاربرد فراوانی در صنعت دارد در زیر تعدادی از کاربرد ها معرفی می گردد. تمیز کردن رد لاستیک خودرو و ماشین های مختلف، تمیز کردن رد تایر های مختلف، تمیز کردن خط لاستیک از خطوط هوایی،تمیز کردن خط لاستیک از تعمیر گاه ، تمیز کردن رد لاستیک از پارکینگ های اپوکسی، تمیزکردن رد لاستیک لیفتر ،تمیز کردن رد لاستیک کامیون، تمیز کردن رد لاستیک خودرو و ماشین های مختلف، تمیز کردن رد تایرهای مختلف تمیز کننده اثر لاستیک هواپیما تمیز کردن خط لاستیک از خطوط هوایی، تمیز کردن خط لاستیک از تعمیرگاه ،تمیز کردن رد لاستیک از پارکینگ های اپوکسی تمیز کردن رد لاستیک لیفتر ، تمیز کردن رد لاستیک کامیون، تمیز کردن رد لاستیک خودرو و ماشین های مختلف تمیز کردن سیاهی تایر های مختلف، تمیز کردن اثر لاستیک از روی سنگ ، تمیز کردن اثر لاستیک از روی موزاییک، تمیز کردن اثر لاستیک از روی بتن، تمیز کردن کف اپوکسی ، تمیز کردن سطوح اپوکسی، مایع تمیز کننده رد سیاهی لاستیک از کف تمیز کردن خط لاستیک در پارکینگ تمیز کردن خط لاستیک در تعمیرگاه تمیز کردن خط لاستیک در فرودگاه تمیز کردن خط لاستیک در خطوط هوایی تمیز کردن خط لاستیک در اپوکسی خط لاستیک معمولا در تعمیرگاه هها ، پارکینگ ها ظاهر نازیبایی را ایجاد می نمایند . برای تمیز کردن خط ایجاد شده توسط لاستیک، باید از مایع مناسب استفاده شود . تمیز کردن خط لاستیک از خطوط هوایی تمیز کردن خط لاستیک از تعمیر گاه تمیز کردن رد لاستیک از پارکینگ های اپوکسی تمیز کردن رد لاستیک لیفتر تمیز کردن رد لاستیک کامیون تمیز کردن رد لاستیک خودرو و ماشین های مختلف، تمیز کردن رد تایر های مختلف، تمیز کردن اثر لاستیک از روی سنگ ، تمیز کردن اثر لاستیک از روی موزاییک، تمیز کردن اثر لاستیک از روی بتن، تمیز کنند و شوینده اسکرابر، مایع مخصوص اسکرابر