آخرین خبرها
مولد کلینر
تمیز کننده سطح قالب های گرم و سرد، مولد کلینر ،تمیز کننده سطح قالب پانل، تمیز کننده سطح قالب فایبر گلاس، تمیز کننده سطح قالب در خودرو سازی

مایع تمیزکننده قالب MOULD CLEANER

1)تمیزکننده قالب:

معمولا سطح قالب ها پس از مدتی کارکرد، چربی و جرم می گیرد. این جرم ها می تواند زنگ، واکس، چسب ، رسوب و  رزین باشد. بنابراین برای تمیزکردن قالب می توان از مایع تمیزکننده استفاده نمود. این تمیزکننده ها، قالب های سرد و گرم را تمیز می نمایند و اثری از جرم بر روی آنها باقی نمی ماند.

2)مشخصات مایع تمیز کننده قالب(مولد کلینر):

  1. برای تمیز کردن چسب رزین و چربی به کار می رود.
  2. به قالب و محصول تولیدی آسیب نمی رساند.
  3. بدون بو و شفاف می باشد.

3)تفاوت مایع تمیزکننده قالب پایه آب و پایه حلال چیست؟

تمیز کننده های قالب بر دو نوع پایه آب و پایه حلال تولید می شوند این مایع ها هرکدام مزیت و کاربرد مربوط به خود را دارد.

4)چرا قالب باید تمیز شود؟

وقتی که قالب تمیز می شود تاثیر فوق العاده ای در کیفیت محصول ایجاد می شود.اصولا برای محصول هایی که با رزین تولید می شوند نیاز است که قالب تمیز شود. برای تمیزکردن قالب می توان از مایع تمیزکننده قالب استفاده نمود. مایع تمیز کننده قالب، انواع رزین، چربی، روغن و واکس را به راحتی از سطح قالب تمیز می کند. این مایع برای تمیزکردن فایبرگلاس، تمیزکردن اپوکسی و تمیزکردن پلی یورتان از قالب نیز استفاده می شود. مایع تمیزکننده قالب بدون بو می باشد و رنگ آن شفاف می باشد.

مولد کلینر های گرم و سرد، مولد کلینر ،تمیز کننده سطح قالب پانل، تمیز کننده سطح قالب در خودرو سازی
مایع تمیزکننده قالب،مولد کلینر

5)مایع تمیزکننده قالب صنعتی:

 با کاربرد مولد کلینر سطحی عاری از چربی و لک را برای قطعات تولیدی( فایبرگلاس و کامپوزیت ها) ایجاد نمایید. از مولد کلینر  برای تمیزکردن سطح قالب های حرارتی، سطح قالب های سرد و گرم، سطح قالب های بزرگ. سطوح بدون ایجاد موج و اثر آلودگی، قالب در خودرو سازی، قالب در ساخت کانکس و قالب صنعتی استفاده می شود.

6)تمیزکننده قالب چگونه قالب را تمیز می نماید؟

تمیز کننده های قالب به صورت مایع و اسپری تولید می شوند. این مایع را می توان به صورت غوطه وری و یا اسپری کردن بر روی سطح قالب استفاده نمود. در متن زیر جرم و آلودگی هایی که به قالب می چسبد و مانع از کارکردن صحیح آن می شود معرفی می گردد.

1-6) مایع تمیز کننده قالب برای تمیزکردن چربی و رسوب چربی از قالب :

بعضی مواقع چربی و رسوب حاصل از مواد چرب، به قالب می چسبد و کارایی آن را کاهش می دهد. بنابراین باید چربی و رسوب آن تمیز شود. با استفاده از تمیز کننده قالب، این آلودگی ها تمیز می شود.

در هنگام تولید قطعات نیاز است که سطح قالب به صورت مرحله ای تمیز شود. بنابراین با مایع تمیز کننده قالب می توان سطح قالب را تمیز نمود. یکی دیگر از کاربرد مایع تمیز کننده قالب استفاده در قالب های پرس می باشد. مایع تمیز کننده قالب را می توان در قالب های پرس به صورت اسپری به کاربرد.

2-6)مایع تمیز کننده قالب برای تمیز کردن زنگ :

بعضی قالب ها به مرور زمان زنگ می زنند و باید زنگ آنها تمیز شود مایع تمیزکننده قالب، زنگ را نیز تمیز می نماید.

3-6)مایع تمیز کننده قالب برای تمیز کردن پلیمر و رزین ها:

برای تمیزکردن پلیمر و رزین باید از مایع تمیزکننده قالب استفاده نمود این مایع رزین و پلیمر ها را از سطح قالب تمیز می نماید.

4-6) تمیزکننده قالب در عملیات پرس و فرم دهی:

 در فرایند پرس و هیدروفرمینگ، سطح قطعات استیل،مس، آلومینیم و فولاد چرب می شوند. بنابراین برای تمیز کردن قطعات و قالب از مایع تمیزکننده قالب استفاده می شود.

5-6)مایع تمیزکننده قالب، برای تمیزکردن چسب و رزین :

تمیزکردن سطح قالب در صنعت کامپوزیت (فایبرگلاس ) از مراحل مهم تمیزکاری می باشد. با تمیزکردن سطح قالب فولادی ، استیل و الومینیم می توان کیفیت سطح قطعه تولیدی را افزایش داد. تمیزکننده قالب مشابه در بازار Mold Cleaner #3 میباشد.

برای تمیزکردن رزین از سطح قالب باید از مایعی استفاده نمود که بوی زننده و همچنین آسیب رسان نباشد. برای خرید عمده مولد کلینر با کارشناسان این مجوعه تماس حاصل فرمایید.

1-5-6)مایع تمیزکردن قالب برای تمیزکردن اپوکسی:

برای تمیزکردن رزین اپوکسی از سطح قالب از تمیزکننده قالب استفاده می شود.مایع تمیز کننده اپوکسی به خوبی آن را از سطوح تمیز می نماید. این مایع در گالن های 20لیتری ارائه می گردد.

 2-5-6)تمیزکننده قالب پلی یورتان:

این مایع تمیزکننده، چسب و رزین پلی یورتان از روی قالب به آسانی تمیز می نماید و باعث تولید قطعات با کیفیت می شود. در هنگام استفاده از رزین و یا چسب، امکان دارد مواد از سطح مورد نظر خارج شود بنابراین برای تمیزکردن آن  از مولدکلینر استفاده نمود.

قالب هایی که الوده به رزین پلی استر، اپوکسی و چسب می شوند بعد از مدتی باید تمیز شوند. محلول تمیزکننده قالب به خوبی قالب را تمیز می کند و این تمیزی قالب مطمئنا در کیفیت قطعات تولیدی موثر خواهد بود. بنابراین نتیجه می گیریم که تمیزکننده بسیار بر کیفیت قطعه تولیدی تاثیر گذار خواهد بود

7)مایع تمیزکننده برای قالب تزریق پلاستیک:

مولد کلینر، جرم چربی آلودگی و رسوب را از روی قالب های تزریق پلاستیک تمیز می نماید.


8)روش استفاده از تمیزکننده قالب:

 

 سطح قالب را می توان با مایع تمیزکننده و پارچه تمیزنمود. محلول تمیزکننده قالب برای تمیزکردن ورق های فایبرگلاس, ساخت قایق و لنج، ساخت کانکس، ساخت یخچال به کار می رود. برای تمیز کردن ورق های فایبرگلاس در کامیونت از تمیز کننده قالب استفاده می شود. تمیزکننده های قالب دارای انواع مختلفی می باشند و برای کارهای حساس به کار می روند. تمیزکننده سطح قالب. مخصوص ساخت بدنه خودرو ساخت قطعات فایبرگلاس و آیینه ای کردن سطوح می باشد.

۹)انواع قالب

جنس قالب ها با توجه به کاری که انجام می دهند متفاوت می باشد در متن زیر جنس قالب ها و مایع و اسپری تمیز کننده آنها معرفی می گردد.

  • قالب سیلیکونی
  • قالب آلومینیم
  • قالب فولادی
  1.  

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

مایع اسکرابر برای کارخانه مایع اسکرابر برای ورزشگاه مایع اسکرابر باکیفیت مایع اسکرابر خوب مایع اسکرابر برای تمیز کردن سطح اپوکسی. مایع تمیز کننده کف بیمارستان. مایع اسکرابر برای پاک کردن رد لاستیک

مایع تمیز کننده کفپوش(پی وی سی و اپوکسی)

شرکت ناوک صنعت تولید کننده مایع تمیز کننده کفپوش، آماده همکاری با کارخانه های تولید کننده کفپوش می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *