آخرین خبرها
واکس جداکننده چگونه مانع چسبیدن قطعه به قالب می شود؟ وقتی که قطعه را به واکس جداکننده آغشته می نماییم، بین قطعه و قالب فیلمی نازک ایجاد می شود ، بنابراین این فیلم باعث جدا شدن قطعه می شود. جداکننده مایع، جداکننده جامد
واکس جداکننده فایبرگلاس

واکس جداکننده فایبرگلاس

واکس جداکننده فایبرگلاس (رزین پلی استر):واکس جداکننده فایبرگلاس محلولی است شفاف که برای جدا کردن قطعه های فایبرگلاس، از سطح قالب استفاده می شود . واکس جداکننده فایبرگلاس، مخصوص رزین پلی استر ، سنگ مصنوعی و انواع قالب های فایبرگلاس و پلی استر می باشد. این مایع را می توان در قالب و یا هر گونه سطحی به کاربرد ، واکس جداکننده فایبر گلاس را می توان به صورت دستی و یا به صورت اسپری به کاربرد . واکس جداکننده فایبر گلاس، بر پایه های آب و یا پایه حلال بوده و با توجه به درخواست مشتری ارائه میگردد، این واکس ها دارای مزایای زیر می باشند

واکس جداکننده چگونه مانع چسبیدن قطعه به قالب می شود؟ وقتی که قطعه را به واکس جداکننده آغشته می نماییم، بین قطعه و قالب فیلمی نازک ایجاد می شود ، بنابراین این فیلم باعث جدا شدن قطعه می شود. جداکننده مایع، جداکننده جامد
واکس جداکننده فایبرگلاس

مزایای واکس جداکننده فایبرگلاس:

1- [جدا شدن سریع قطعه از قالب: پس از کاربرد واکس جداکننده فایبرگلاس ، باید قطعه به راحتی از سطح قالب جدا شود و واکس مانع از چسبیدن قطعه به قالب بشود.

2- کیفیت سطح قطعه مطلوب: نکته قابل توجه در تولید قطعات فایبر گلاس، کیفیت سطح می باشد در صورتی که واکس جداکننده به خوبی قطعه را از سطح قالب جدا نماید بنابراین دیگر لکه، و تکه های کنده شده بر روی سطح قالب باقی نمی ماند.

3-ریلزاجنت پلی استر به نام های واکس جداکننده برای سنگ مصنوعی و جدا کننده پلیمری نیز استفاده می شود برای جلوگیری از چسبیدن قطعات سنگ مصنوعی و قطعات پلیمری به قالب، از ریلیز اجنت ( واکس جداکننده) استفاده می شود.  از ریلیز اجنت ( واکس های جداکننده) در تولید سقف خودرو  فایبرگلاس و بدنه خودرو نیز استفاده می شود.،

انواع ریلیزاجنت (جداکننده مخصوص قالب های فایبرگلاس) :

  • واکس جداکننده مخصوص تولید پانل
  • جداکننده 10-75 (Release Agent 75-10)

معرفی واکس جداکننده فایبرگلاس 10-75(Release Agent 75-10 ):

واکس جداکننده فایبرگلاس بیشتر در شرکت های خودرو سازی، شرکت های ساخت پانل های فایبرگلاس و شرکت های ساخت قطعات فایبرگلاس کاربرد دارند، با استفاده از واکس جداکننده فایبرگلاس  میتوان قطعات ساخته شده از فایبر گلاس (تولید پانل) را از قالب جدا نمود. واکس های مشابه شامل(واکس جداکننده 10-75)  release Agents 75-10 و Release Agents moant-80 می باشند. واکس جداکننده P-400 برای جداکردن سنگ های مصنوعی استفاده می شود، جداکننده P400 برای جدا کردن بتن پلیمری نیز استفاده می شود. پنل های فایبرگلاس برای عایق سازی بدنه کامیونت و کامیون و یخچالهای حمل بار استفاده می شود.

واکس جداکننده فایبرگلاس برای ساخت قایق، ساخت لنج، ساخت قطعات صنعتی، ساخت ورق های فایبرگلاس و … به کار می رود.  این واکس برای رزین های پلی استر کاربرد دارد و به نام واکس پلی استر نیز معروف می باشد. با کاربرد واکس فایبرگلاس دیگر نیازی به استفاده از فیلم نمی باشد،

برای  کاربرد واکس جداکننده فایبرگلاس، ابتدا سطح قالب را به واکس جداکننده آغشته می نماییم سپس بعد از خشک شدن واکس ، شروع به ساخت قطعه می نماییم. برای جلوگیری از چسبیدن قطعه فایبرگلاس به قالب از واکس جداکننده استفاده می شود. واکس کامپوزیت (واکس فایبرگلاس)دارای کیفیت عالی بوده و می توان آن را بر روی قالب های شیشه ای، قالب های پلاستیکی و فلزی بکار برد. مزیت این واکس کارکردن راحت با آن می باشد. در تولید ورق فایبرگلاس به صورت اتوماتیک نیز می توان از واکس جداکننده فایبرگلاس استفاده نمود.

واکس جداکننده مخصوص قایق و تجهیزات فایبرگلاس ؟ریلیزاجنت فایبرگلاس ،و کاربرد آن (Release Agent): :

واکس  فایبرگلاس در تولید ورق های فایبرگلاس استفاده میشود روش کاربرد این محصول به اینصورت است که در ابتدا قالب تولید فایبرگلاس، با استفاده از تمیز کننده سطح قالب تمیز میشود سپس جداکننده فایبرگلاس را بر روی قالب آغشته نموده و پس از خشک شدن، قطعه مورد نظر ساخته می شود.

کاربرد واکس جداکننده پلی استر:  کاربرد جداکننده فایبرگلاس در ساخت لنج رزین پلی استر، جداکننده فایبرگلاس برای ساخت قایق فایبرگلاس، واکس جداکننده استخر فایبرگلاس، جداکننده فایبرگلاس برای سپرفایبرگلاس، جداکننده فایبرگلاس مخصوص تولید پره های توربین بادی  کاربرد در صنایع نظامی، کاربرد در صنایع هوایی، کاربرد واکس فایبرگلاس در تولید ورق، کاربرد واکس جداکننده در ساخت قطعات کامیون ، واکس جداکننده  فایبرگلاس و پلی استر، واکس جداکننده 10-75 ، واکس جداکننده  فایبرگلاس ،واکس جداکننده قالب فایبرگلاس، اسپری واکس فایبرگلاس، واکس قالب فایبرگلاس، تولید قطعات فایبرگلاس در قالب، کاربرد ورق فایبرگلاس در خودرو ها  ، واکس جداکننده برای مجسمه سازی، جداکننده  مجسمه فایبر گلاس و مجسمه کامپوزیت، برای خرید عمده واکس جداکننده فایبرگلاس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 کاربرد جداکننده  فایبرگلاس در ساخت ورق های سینوسی از جنس فایبرگلاس، کاربرد روغن جداکننده در ساخت ورق پانل فایبرگلاس، کاربرد روغن جداکننده فایبرگلاس، ریلیز اجنت 10-75  (Release Agent 75-10 ) کاربرد فراوانی در تولید قطعات فایبرگلاس تولید قطعات خودرو و قایق دارد. واکس 7510 دارای کیفیت عالی در تولید  قطعات فایبرگلاس می باشد.

واکس انواع  قالب صنعتی، واکس اپوکسی، واکس جداکننده

خواص جداکننده رزین پلی استر :

کاربرد واکس جداکننده فایبرگلاس

واکس جداکننده برای ساخت سنگ مصنوعی، واکس جداکننده فایبرگلاس برای ساخت قطعات فایبرگلاس ، واکس جداکننده فایبرگلاس برای ساخت ورق فایبرگلاس، واکس جداکننده فایبرگلاس برای بدنه خودرو ، کامیون و کامیونت

واکس جداکننده فایبرگلاس

استفاده از واکس جداکننده فایبرگلاس دارای مزایایی است که در زیر معرفی میگردد. واکس جداکننده باعث سرعت بخشیدن به خط تولید و همچنین باعث افزایش بازده تولید می شود، واکس جداکننده هیچ گونه اثری بر روی قطعه تولیدی نداشته و کیفیت سطح را افزایش می دهد این واکس تاثیر منفی بر روی قالب نداشته و از روی قالب پاک می شود واکس فایبرگلاس را می توان به صورت دستی و یا به صورت اسپری مصرف نمود.

کاربرد واکس جداکننده فایبرگلاس در تولید عایق ها:

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

واکس جداکننده برای تولید مقره

یکی از کاربرد های جداکننده های رزین، کاربرد در تولید مقره های برق می باشد با استفاده از جداکننده مقره ، می توانیم قطعه را به آسانی از قالب خارج نماییم .