آخرین خبرها
واکس جداکننده چگونه مانع چسبیدن قطعه به قالب می شود؟ وقتی که قطعه را به واکس جداکننده آغشته می نماییم، بین قطعه و قالب فیلمی نازک ایجاد می شود ، بنابراین این فیلم باعث جدا شدن قطعه می شود. جداکننده مایع، جداکننده جامد
واکس جداکننده فایبرگلاس

واکس جداکننده، برای قالب پلی یورتان و فایبرگلاس(Release Agent)

واکس جداکننده، واکس اپوکسی، واکس پلی استر، واکس پلی یورتان، واکس پی یو، واکس سیلیکون پلاستیک
واکس جداکننده

  واکس جدا کننده(MOLD RELEASE AGENT ): واکس های جدا کننده از موادی ساخته می شوند که فرایند جداسازی قطعه از قالب را به خوبی انجام دهند و بعضی مواقع به صورت جامد و یا مایع ساخته می شوند.  این مواد برای جلوگیری از چسبیدن قطعات لاستیک، پلی یورتان، فایبرگلاس و اپوکسی، به سطح قالب به کار میروند. به نحوی که با کاربرد واکس جداکننده، قطعه دیگر به قالب نمی چسبد. بدون کاربرد واکس جداکننده، رسیدن به نتیجه ای مطلوب بسیار دشوار می باشد، معمولا به دلیل کاربرد نامنظم واکس جداکننده تولید قطعه با کیفیت، سخت بوده و همچنین کاربرد واکس جداکننده بی کیفیت، باعث کاهش راندمان در تولید قطعه می گردد.

واکس جداکننده از لحاظ ساختار به دو دسته:

 1. واکس جداکننده پایه آب
 2. واکس جدا کننده پایه حلال تقسیم می شوند.                                                                         

انواع واکس جداکننده از لحاظ کاربرد:

 • واکس جداکننده پلی یورتان: با استفاده از واکس جدا کننده می توان از چسبیدن قطعه پلی یورتان به قالب جلوگیری نمود، با کاربرد واکس جدا کننده پلی یورتان، قطعه به راحتی از قالب جدا می شود، واکس جدا کننده پلی یورتان در ساخت قاب عکس،قاب ،ابزار دکوراتیو با فوم چوب، واکس جداکننده برای قاب های دیوار کوب پلی یورتان(فوم چوب) برای فضای داخل ساختمان، برای جداکردن فوم چوب( فوم ریجید) و همچنین برای جداکردن فوم صندلی موتور سیکلت، جداکردن فوم صندلی خودرو و فیلتراستفاده می شود. واکس جداکننده را می توان به صورت اسپری و یا با استفاده از قلم مو استفاده نمود. این واکس برای قالب هایی که به وسیله آنها پلی یورتان ریجید استفاده می شود نیز کاربرد دارد. فرمول واکس جداکننده و همچنین فرمول واکس جداکننده پلی یورتان به نحوه تنظیم شده است که در کمترین زمان و با بهترین کیفیت قطعه را از قالب جدا نماید.
    . واکس جدا کننده برای جداسازی پلی یورتان از ورق های آلومینیم نیز استفاده می شود. این واکس برای بردهای الکترونیکی کاربرد فراوانی دارد.  واکس جداکننده در دماهای مختلف قابل استفاده می باشد، از مایع جداکننده (واکس جدا کننده) برای ساخت بدنه خودروهای فایبرگلاس نیز استفاده می شود، همچنین از واکس جداکننده برای ساخت قایق فایبرگلاس و لنج های فایبرگلاس نیز استفاده می شود. واکس جداکننده برای قالب های کامپوزیت کاربرد داشته و در دما و فشار بالا مانع از چسبیدن قطعه به قالب می شود. واکس جداکننده  فایبرگلاس برای ساخت کشتی، قایق، لنج های فایبرگلاس و انواع سپرهای از واکس جداکننده برای جدا کردن رزین و چسب آرالدیت استفاده می شود، همچنین از آنها برای  جدا کردن انواع رزین های اپوکسی، رزین پلی استر نیز استفاده می شود.  واکس جداکننده به نام های واکس جدا کننده قالب صنعتی، واکس قالب سرد (جداکننده فوم سرد)، واکس جداکننده قالب گرم، واکس جداکننده قالب پلی یورتان، جداکننده پلی یورتان، جداکننده فایبرگلاس، جداکننده کیو زد 13، واکس جداکننده، واکس رها کننده، واکس اپوکسی، جداکننده رزین فنولیک، واکس دما بالا، واکس پلی یورتان، واکس پلی اورتان، واکس رها ساز، واکس جدا ساز، واکس جداکننده، واکس کامپوزیت، واکس ریجید، واکس فلکسیبل، واکس پلی یورتان ریجید، اسپری جداکننده، اسپری جداکننده قالب، جلوگیری از چسبیدن فایبرگلاس، جداکننده برای تولید فوم صندلی اتومبیل، جداکننده برای تولید فوم میز و صندلی، واکس جداکننده تولید فوم صندلی موتور سیکلت، جداساز بتون از قالب، جدا کننده بتن ازقالب،
 • ,واکس جدا کننده مقره در صنعت برق: این جداکننده کاربرد وسیعی در تولید مقره در صنعت برق دارد. جداکننده  پلی یورتان، واکس جداکننده فنولیک، واکس جدا کننده قالب گرم، واکس جدا کننده گرم کار، جداکننده قالب های گرم، واکس جدا کننده مقره، واکس جدا کننده سردکار، واکس جدا کننده برای تولید دسته و تاج مبل،واکس جدا کننده قالب شیشه، جلوگیری از چسبیدن مواد به قالب در تولید فیلتر، جدا کننده در فیلتر سازی، علت چسبیدن مواد به قالب در تولید فیلتر، واکس جدا کننده قالب سیلیکون، جدا کننده قالب آلومینیم، جدا کننده  قالب پلاستیک، واکس جدا کننده کامپوزیت، جداکننده سیلیکونی متعلق به قالب های سیلیکون، جداکننده پلی یورتان، استفاده می شود انواع کاربردهای واکس جداکننده : واکس های جداکننده کاربرد وسیعی در تولید انواع فوم ها و کامپوزیت دارند، این واکس ها می توانند قطعه را از قالب جدا نمایند و تاثیری بر سطح قالب و یا قطعه نگذارند. واکس جدا کننده فوم پلی یورتان مبلی و صندلی (جدا کننده فوم سرد) جداکننده پیو، واکس جداکننده PC، جدا کننده PVC پی وی سی, و جدا کننده PU پی یو در دمای مربوط به قالب کاربرد دارد. واکس جدا کننده چگونه مانع چسبیدن قطعه به قالب می شود؟ وقتی که قالب را به واکس جدا کننده آغشته می نماییم، بین قالب و قطعه فیلمی نازک ایجاد می شود، بنابراین این فیلم باعث جدا شدن قطعه از قالب می شود. نام های دیگر این محصول، جداکننده مایع، جدا کننده جامد می باشد. واکس جدا کننده حرارتی، واکس جدا کننده دما بالا، جدا کننده ها، جدا ساز برای تولید پنل، واکس جدا کننده قالب ام دی افMDF، واکس جدا کننده قالب اپوکسی، روغن جدا کننده، روغن جدا ساز، مواد جدا کننده قالب از بتن، روغن جداکننده قالب از بتن، جدا کننده و رها ساز های ماربو و جدا ساز پی سی، جدا کننده پانل های پلی یورتان، جدا کننده پانل
 • واکس جداکننده فایبرگلاس: واکس جداکننده فایبرگلاس برای ساخت قایق فایبرگلاس، مجسمه های فایبرگلاس و قطعات فایبرگلاس استفاده می شود،واکس جداکننده فایبرگلاس برای ساخت پانل های فایبرگلاس، قاب عکس فایبرگلاس، قاب های دیوارکوب فایبرگلاس برای فضای داخل ساختمان و ابزار فایبرگلاس پیش ساخته نیزاستفاده می شود. نام های دیگر واکس جداکده فایبرگلاس، جدا کننده پلی استر، جداکننده فایبرگلاس، واکس فایبرگلاس، واکس اپوکسی ،فیلم جدا کننده برای ساخت ورق فایبرگلاس، فیلم جدا کننده برای قالب فایبرگلاس، فیلم جدا کننده برای ساخت ورق فایبرگلاس در ماشین های اتوماتیک، می باشد از این واکس میتوان برای جلوگیری از چسبیدن مواد به قالب، استفاده نمود.
 • واکس جداکننده اپوکسی: واکس جداکننده اپوکسی: واکس جداکننده اپوکسی (روغن جداکننده اپوکسی ) برای جداکردن قطعات ساخته شده از اپوکسی ااستفاده می شود این جداکننده به راحتی قطعات را از قالب جدا می نماید. جداکننده اپوکسی در ساخت زیورآلات رزینی، قطعات و لوله اپوکسی کاربرد دارد.
  در این مقاله در مورد رهاسازی قطعات از قالب و اینکه چگونه واکس جداکننده اپوکسی قطعه را از قالب جدا می کند، آشنا می شویم. واکس جداکننده برای جدا سازی جواهرسازی و یا قطعات صنعتی و لوله کاربرد دارد.
  عوامل آزاد کننده قالب اپوکسی موادی هستند که از چسبیدن رزین های اپوکسی به قالب ها جلوگیری می کنند. واکس جداکننده برای بیرون کشیدن قطعه از قالب ضروری هستند. اینها در انواع مختلف اسپری، هم آئروسل و هم غیر آئروسل وجود دارند. از واکس جداکننده اپوکسی برای پوشش دادن قالب ها و تشکیل یک لایه استفاده می شود که باعث می شود قطعه به راحتی برداشته شود.
  به طور معمول، با کاربرد واکس جداکننده اپوکسی کارآسان می شود و اگر واکس جداکننده به کار نبریم قطعه به قالب می چسبد و خراب می شود. همچنین توجه به این نکته مهم است که مواد متخلخل مانند چوب یا گچ باید قبل از استفاده با رزین اپوکسی آب بندی شوند. این مواد متخلخل با رزین چسبیده و بدون آسیب قابل جدا شدن نیستند. جدا کننده اپوکسی، جداکننده ساخت قطعات تزئینی با اپوکسی،
 • واکس های جدا کننده کامپوزیت (واکس قالب باکلیت یا باکالیت) تقسیم بندی می شوند.

کاربرد واکس جداکننده اپوکسی بسیار آسان می باشد و در کمترین زمان قطعه را از سطح جدا می کند، کیفیت بالای واکس جداکننده اپوکسی باعث می شود که قطعه دارای کیفیت مطلوب و مورد قبول باشد.
از واکس جداکننده قالب اپوکسی می توان برای جدا کردن قطعه اپوکسی از قالب استفاده نمود، از مایع جداکننده اپوکسی و اسپری(چسب اپوکسی ) می توان در قالب های سرد و قالب های گرم اپوکسی، قالب های دارای دمای بالا ( دما تا 200 درجه سانتیگراد) استفاده نمود، واکس جداکننده اپوکسی، با بهترین کیفیت ارائه می گردد این جداکننده برای قالب های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. جدا کننده اپوکسی را می توان برای قالب رزین فنولیک نیز مورد استفاده قرار داد، 

مزایای واکس جداکننده رزین اپوکسی:
1- واکس جداکننده به راحتی قطعات ساخته شده از قالب را جدا میکند.
2- واکس جداکننده در چند مرحله قابل کاربرد می باشد.
3- استفاده از جداکننده اپوکسی برای اکثر قالب ها
4-استفاده از واکس جداکننده اپوکسی برای چسب اپوکسی، جداکننده مخصوص چسب آرالدیت
5- واکس جداکننده اپوکسی برای تولید لوله و قطعات اپوکسی

6- کاربرد واکس جداکننده اپوکسی، سطحی صاف و با کیفیت ایجاد می نماید.


کاربرد واکس جداکننده اپوکسی:
واکس اپوکسی، واکس رزین فنولیک، واکس جداکننده مخصوص قطعات ساخته شده از اپوکسی، واکس کامپوزیت، واکس دما بالا برای اپوکسی، واکس گرم کار برای اپوکسی،جداکننده مخصوص انواع رزین های اپوکسی، برای جلوگیری از چسبیدن چسب اپوکسی به سطح شیشه و الومینیم و استیل می توان از جداکننده اپوکسی استفاده نمود.
روش استفاده از واکس جداکننده اپوکسی: برای استفاده از واکس اپوکسی، ابتدا قالب را تمیز نموده و بعد از آن قالب را به واکس جداکننده اپوکسی آغشته نموده و با پارچه و یا فرچه واکس را بر روی آن قرار داده و بعد از آن رزین اپوکسی را به قالب تزریق می نماییم، برای قالب هایی که باید پخت روی آنها صورت بگیرد از واکس اپوکسی دما بالا استفاده می شود این واکس می تواند تا دمای 200 درجه سانتیگراد را تحمل نماید.
مشخصات جداکننده رزین اپوکسی: واکس جداکننده اپوکس به راحتی قطعات ساخته شده از اپوکسی را از قالب جدا می نماید.

استفاده از واکس جداکننده برای تولید لوله اپوکسی:
از واکس جداکننده برای تولید لوله اپوکسی و قطعات کامپوزیتی مختلف استفاده می شود. واکس جدا کننده به صورت مایع و جامد ارائه می گردد. واکس جداکننده اپوکسی جامد و مایع دارای کارایی شبیه به هم می باشند. فرمول واکس جدا کننده مایع و جامد، به نحوی تنظیم شده که قطعه با بهترین کیفیت از قالب جدا شود.

واکس جداکننده چگونه مانع چسبیدن قطعه به قالب می شود؟ وقتی که قطعه را به واکس جداکننده آغشته می نماییم، بین قطعه و قالب فیلمی نازک ایجاد می شود ، بنابراین این فیلم باعث جدا شدن قطعه می شود. جداکننده مایع، جداکننده جامد.
واکس جداکننده اپوکسی
واکس جداکننده پلی یورتان
واکس جداکننده فوم سرد
واکس جداکننده فوم گرم 
واکس جداکننده فوم چوب یا ریجید
واکس جداکننده پلی استر یا فایبرگلاس
واکس جداکننده کامپوزیت 
واکس جداکننده سیلیکونی

واکس جداکننده پلی یورتان

کاربرد واکس جداکننده :

کاربرد واکس جداکننده اپوکسی: از واکس جداکننده اپوکسی می توان در ساخت قطعات دوچرخه، جداکننده اپوکسی برای ساخت قطعات هواپیما ، برای ساخت اسکیت برد، اسنو برد و برای ساخت قطعات پهباد استفاده نمود، از دیگر کاربرد واکس جداکننده اپوکسی کاربرد در ساخت قطعات هنری و دکوراتیو می باشد. از واکس جداکننده اپوکسی می توان برای جدا سازی رزین اپوکسی و چسب اپوکسی از قالب استفاده نمود.
واکس جداکننده اپوکسی چیست؟
در هنگام استفاده از اپوکسی، با توجه به جنس قالب باید از رها ساز مناسب استفاده شود معمولا جنس هایی که برای قالب اپوکسی استفاده می شود از شیشه ،فولاد، پلاستیک و یا چوب می باشد بنابراین با استفاده از یک جداکننده مناسب می توان قطعه ساخته شده از رزین اپوکسی را از قالب جدا نمود.برای خرید عمده واکس جداکننده اپوکسی، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
جداکننده اپوکسی در دمای بالا: با استفاده از جداکننده اپوکسی می توان قطعه را از مندرل فولادی در دماهای بالا جدا نمود. بنابراین جداکننده اپوکسی در دمای در حدود 200 درجه به خوبی قطعه را از قالب جدا می نماید.
وقتی قطعات اپوکسی به قالب‌ می‌چسبد، از موادی به نام واکس جداکننده یا «مواد آزاد کننده قالب » استفاده می‌کنند. در بیشتر موارد، قبل از تزریق رزین اپوکسی در قالب، قالب را با یک عامل آزاد کننده اپوکسی آغشته می نمایند و در صورتی که از جداکننده اپوکسی استفاده نشود ،قطعه به قالب چسبیده و به قالب آسیب می رسد.
کاربرد جداکننده اپوکسی در موتورهای الکتریکی: رزین اپوکسی به دلیل مقاومت بالای حرارتی و همچنین عایق الکتریکی، برای برد های موتورهای الکتریکی و سیم پیچ ها کاربرد فراونی دارد بنابراین با کاربرد جداکننده اپوکسی، کارکردن با رزین اپوکسی راحت تر می شود. واکس جداکننده اپوکسی در قالب های آهنی فولادی، قالب آومینیم کاربرد دارد، واکس جداکننده اپوکسی قابلیت تحمل دمای بالای 200 درجه سانتیگراد را دارد .

نقش واکس جداکننده در جلوگیری از چسبیدن قطعه به قالب:

مایع جداکننده (واکس جداکننده) فیلم نازکی بین سطح قطعه و سطح قالب ایجاد می کند و از آسیب رسیدن به قالب و قطعه جلوگیری می کند.. واکس جداکننده در قالب های پلی یورتان (ترموست و ترمو پلاستیک ها) اپوکسی ، پلی یورتان، پلی استر و فنولیک کاربرد دارد. این محصول دارای کیفیت خوب و همچنین بدون بو می باشد. این واکس در قالب های صنعتی کاربرد فراوانی دارد. معمولا در هنگام کار با پلی استر، اپوکسی و پلی یورتان، اولین سوالی که پیش می آید این است که قطعه را چگونه از قالب جدا نماییم و از چه موادی استفاده نماییم که قطعه به قالب نچسبد. برای جلوگیری از چسبیدن قطعه به  قالب، از واکس جداکننده استفاده می کنند این جداکننده ها دارای انواع مختلفی می باشند و هر کدام کاربرد مخصوص به خود را داشته و کارایی مناسبی را می توان از آنها در نظر داشت. واکس های جداکننده به صورت های مختلفی در بازار ارائه می شوند بعضی از واکس های جداکننده در اسپری ها ی 500 گرمی ارائه و بعضی دیگر از به صورت مایع بوده به نحوی که می توان آنها را بر روی سطح کار به صورت مالشی و یا اسپری استفاده نمود، بعضی دیگر از جدا کننده ها به صورت جامد بوده و فقط  به صورت مالشی استفاده می شوند،

واکس جداکننده مخصوص لاستیک، برای جداکردن قطعات ساخته شده از لاستیک،

معمولا افزایش دما باعث می شود که قطعه لاستیکی به قالب بچسبد بنابراین برای این منظور می توان از جداکننده لاستیک از قالب استفاده نمود

در متن مزایای واکس جدا کننده را مشاهده فرمایید.. واکس رها کننده از قالب، واکس کامپوزیت، واکس جداکننده لاستیک، واکس جدا کننده پی یورتان، واکس جداکننده پلی اورتان، واکسHUNTSMAN

واکس جدا کننده از لحاظ ترکیب به دو بخش پایه حلال و پایه آب تقسیم می شوند و از لحاظ نوع کاربرد به واکس جداکننده پلی یورتان، واکس جداکننده فایبرگلاس، واکس جداکننده اپوکسی،تقسیم می شود.

کاربرد واکس جداکننده برای قالب های مختلف: واکس جداکننده پلی یورتان را می توان برای قالب الومینیم، قالب فولادی و قالب گچی، استفاده نمود، کاربرد این واکس مانع چسبیدن قطعه به قالب های فوق می گردد.

واکس جداکننده

واکس جداکننده برای تزریق پلی یورتان

خواص واکس جداکننده :

خواص واکس جداکننده: از واکس  جدا کننده (فیلم جداکننده) برای جلوگیری از چسبیدن قطعه به قالب استفاده می شود. با کاربرد فیلم جدا کننده ، قطعه به راحتی از قالب جدا می شود. واکس جدا کننده برای تولید تایل های پلی یورتان استفاده می شود این تایل ها در پارک ها و شهربازی ها کاربرد دارند. از دیگر کاربرد واکس جداکننده کاربرد درتولید فیلتر کاغذی و انواع فیلتر خودرو استفاده می شود.

کاربرد های متنوع واکس جدا کننده: واکس لایه ای نازک بر روی سطح آلومینیم، استیل و قالب ها ایجاد می کند، این لایه نازک دارای مزایای ذیل می باشد. واکس جدا کننده پلی یورتان برای مبل سازی و قالب های گرم کامپوزیتی( شیشه و فنولیک) استفاده می شود. واکس های جداکننده موجود در بازار شامل واکس جداکننده ترکیه، واکس جداکننده چینی و واکس جداکننده ساخت داخل می باشد.

واکس جداکنندهQz13

واکس جدا کننده اینتگرال برای فوم صندلی و ساخت غربیلک فرمان خودرو:

واکس جداکننده اینتگرال PU Integral Skin Release Agent : واکس جداکننده اینتگرال محصولی است که با فلوئور تقویت شده است. تقویت به روش های مختلف، باعث می شود که قطعاتی نظیر دسته صندلی، غربیلک فرمان، داشبورد،زیره کفش PU ،دمپایی PU، صندل PU و غیره. به راحتی از قالب جدا شوند و سطحی صاف و پایدار ایجاد گردد. کاربرد واکس جداکننده اینتگرال باعث می شود که در سطح کار، پوسته ای مقاوم و پایدار ایجاد نماید و در برابر آسیب های سطحی مقاوم گردد..

واکس جداکننده برای تولید صندلی خودرو و کامیون واکس جداکننده برای تولید داشبورد واکس جداکننده برای تولید فرمان خودرو و کامیون
واکس جداکننده تولید صندلی و فرمان خودرو

واکس جدا کننده دما بالا (واکس جداکننده حرارتی):

واکس جداکننده دما بالا ( واکس جداکننده حرارتی): معمولا برای تولید محصول هایی که نیازاست با حرارت و دمای بالا تولید شوند واکس جداکننده حرارتی استفاده می شود این واکس ها می توانند دما های بالایی را تحمل نمایند. واکس جدا کننده برای قالب هایی که تحت فشار و همچنین تحت دمای بالا قرار دارند نیز استفاده می شود. واکس Mould Ralease Agent  Wax  برای قالب های سرد و گرم استفاده می شود. نام های متفاوتی که برای واکس جداکننده به کار می رود شامل روغن جداکننده، فیلم جداکننده می باشد.

واکس جدا کننده برای تولید فیلتر:

فیلتر هوا خودرو، ترکیبی از پلی یورتان و کاغذ مخصوص می باشد. در هنگام تولید این فیلتر از واکس جداکننده استفاده می شود. در واقع واکس جدا کننده در تولید فیلتر و قطعات خودرو کاربرد دارد. با کاربرد واکس جداکننده، سطح پلی یورتان فیلتر به قالب نمی چسبد . در هنگام تولید فیلتر خودرو و کامیون، به دلیل چسبیدن پلی یورتان به قالب، می توان از واکس جداکننده فیلتر استفاده نمود، از واکس جداکننده فیلتر می توان برای تولید انواع فیلتر خودرو، کامیون و … استفاده نمود. وقتی که از واکس جداکننده فیلتر استفاده می شود کیفیت سطح محصول افزایش می یابد و دیگر قالب کثیف نمی شود مشخصات و مزایای واکس جداکننده فیلتر: 1-باعث کاهش تجمع واکس روی سطح قالب 2-کاهش نرخ ضایعات در عملیات قالب گیری 3- افزایش کیفیت سطح فیلتر4- کمک به افزایش تولید.

روش استفاده از واکس جداکننده فیلتر: واکس جداکننده فیلتر را می توان به روش اسپری نمودن بر روی سطح کار و یا با استفاده از قلم مو و یا تکه ای پارچه استفاده نمود.

واکس جداکننده برای تولید فیلتر

روغن برای جلوگیری از چسبیدن فیلتر به قالب،واکس جداکننده در تولید فیلتر خودرو کاربرد دارد این واکس، در حین تولید فیلتر خودرو مانع از چسبیدن پلی یورتان به قالب می شود. فیلتر کاغذی خودرو،  ترکیبی از پلی یورتان و کاغذ مخصوص می باشند. واکس جداکننده برای تولید انواع فیلتر خودرو ، کامیون و ... کاربرد دارد.
واکس جداکننده تولید فیلتر

فرمولاسیون و روش تولید واکس جداکننده

خرید واکس جداکننده پلی یورتان، فایبرگلاس و اپوکسی

واکس جداکننده مخصوص تولید ساندویچ پانل: برای تولید ساندویچ پانل می توان از واکس پانل استفاده نمود این واکس مانع از چسبیدن پلی یورتان به ورق فلزی و قالب می شود. با کاربرد واکس پانل، سطحی صاف و تمیز برای قطعه ایجاد می شود و از آسیب به قطعه جلوگیری می شود. واکس جداکننده پانل را می توان شبیه به واکس های دیگر به روش اسپری و یا به روش آغشته کردن با قلم مو استفاده نمود.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

واکس جداکننده پی یو P500 – واکس زیره کفش

واکس، واکس پی یو، واکس پیو، واکس جدا کننده، واکس رها ساز ، واکس جداکننده پی یو، واکس جدا کننده کفش، واکس قالب پیو، واکس، واکس زیره کفش، واکس تولید کفش ، واکس قالب کفش، فیلم جدا کننده برای قالب چرم,واکس P500، واکس تولید زیره کفش، واکس تولید زیره کفشP500، کد های موجود واکس جداکننده P500، واکس جداکنندهP600،واکس جداکننده ، واکس ماربو،واکس پی سی