آخرین خبرها
روش براق کردن و تمیز کردن الومینیم
مایع براق کننده و تمیز کننده الومینیم

مایع تمیزکننده و براق کننده آلومینیمAluminum cleaner

مایع تمیزکننده الومینیم در صنعت:

تمیزکننده و براق کننده الومینیمSH30هرگونه جرم، رسوب، اکسید و سیاهی را از سطح الومینیم تمیز می نماید همچنین مایع تمیزکننده آلومینیم، چربی سطح الومینیم را به خوبی تمیز می نمای. محلول تمیزکننده الومینیم SH30مایعی است چند منظوره که جرم، اکسید و چربی را از سطح الومینیم تمیز می نماید، از شوینده الومینیم برای تمیزکردن و براق کردن آلیاژهای الومینیم و همچنین برای تمیزکردن جوشکاری الومینیم نیز استفاده می شود. این مایع سیاهی و لکه را از روی سطوح الومینیم از بین می برد. کیفیت این محصول عالی بوده و با به کارگیری آن می توان به نتیجه دلخواه رسید. از مایع تمیزکننده الومینیم میتوان به روش های مختلفی استفاده نمود. در متن زیر روش های براق کردن و تمیز کردن الومینیم معرفی می گردد.

از مایع تمیزکننده الومینیم میتوان برای تمیزکردن رسوب و چربی صنعتی استفاده نمود. برای تمیزکردن مایع SH30 به خوبی چربی و روغن را ازالومینیم تمیز می کند.

انواع تمیز کننده و براق کننده الومینیم:

الومینیم به روش های مختلفی نظیر روش سنتی و روش صنعتی براق و تمیز می شود. در روش سنتی، سطح الومینیم را با سرکه تمیز می نمایند و در روش صنعتی سطح آلومینیم با استفاده از محلول های گوناگون تمیز و براق می شود.

کاربرد های تمیزکننده چربی از الومینیم و براق کننده الومینیمSH30:

مایع تمیزکردن ، براق کردن ظروف الومینیم، پروفیل آلومینیم و ریل الومینیم ، قوطی الومینیم، سینی الومینیم.  ، قابلمه الومینیم، الومینیم در صنعت آبکاری، الومینیم در تولید صنایع دستی. ه لوله الومینیم در خطوط اکسیژن،

 یراق الات الومینیم، درپوش گاز الومینیم، قالب آلومینیم.  درب های آلومینیم، قطعات آلومینیم. تسمه های آلومینیم. الیاژ الومینیم،  رینگ آلومینیم،  تجهیزات آلومینیم، آلومینیم در پتروشیمی. لوله آلومینیم،مخزن آلومینیم، چربی از الومینیم.

مایع براق کننده آلومینیم
مایع برای براق کردن و تمیزکردن آلومینیم

معرفی تمیز کننده و براق کننده الومینیم SH30:

براق کننده و تمیزکننده الومینیم SH30 به دلیل کیفیت و مرغوبیت عالی باعث براقیت خوبی در قطعات شده و باعث می شود که قطعات درخشان شوند مایع براق کننده الومینیم SH30 به رنگ شفاف می باشد.

انواع براق کننده الومینیم:

 بعضی مواقع گرید های مختلف آلومینیوم بر اساس مشخصات ذاتی و کاربردی، عملیات حرارتی می شوند، این عملیات شامل سخت کاری کوِنچ و آنیل  می باشد با کاربرد این مراحل لایه ای رسوبی روی سطح الومینیم ایجاد میگردد، بنابراین برای تمیزکردن این لایه می توان از تمیزکننده و براق کننده الومینیم استفاده نمود.

مایع تمیز کننده و براق کننده سیم الومینیم: مایع تمیزکردن الومینیم SH30 اکسید الومینیم و یا تیرگی ها را از سطوح الومینیم تمیز می نماید این مایع سطح سیم الومینیم را براق و تمیز می نماید. می نماید.

استفاده در در خودرو سازی: مایع براق کننده و تمیزکردن الومینیم در صنایع خودرو سازی کاربرد دارد. از مایع تمیزکننده و براق کننده الومینیم می توان برای براق کردن سرسیلندر استفاده نمود.

مایع تمیزکننده و براق کننده ورق، لوله و قطعات الومینیم: بعضی مواقع در هنگام ماشین کاری الومینیم، سطح آن تیره و متمایل به رنگ سیاهی می شود این اثر ناشی از کاربرد اب صابون در هنگام تراشکاری و فرزکاری ایجاد می شود. برای رفع سیاهی ناشی از ماشین کاری می توان از مایع تمیزکردن الومینیم استفاده نمود.

مایع تمیزکردن چربی از الومینیم :

با استفاده از مایع تمیز کننده چربی ازالومینیم ،سطح آن تمیز و براق می شود. تمیزکننده چربی از الومینیم، روغن تراشکاری ،اکسید، رسوب و سیاهی را تمیز می نماید.  مایع تمیز کننده چربی از سطح الومینیم، برای تمیز کردن لوله و مخزن الومینیم استفاده می شود.از مایع تمیزکننده و براق کننده الومینیم برای تمیز کردن آن در فرایند های کشش نیز استفاده می شود، در فرایند های کشش سرد و گرم الومینیم،نظیر کشش سیم الومینیم ، تولید لوله و فرم دهی ورق الومینیم نیاز است که سطح آن از چربی و روغن تمیز شود. بنابراین با استفاده از مایع تمیز کننده الومینیم این تمیز کاری انجام می شود.


مشخصات مایع تمیزکننده الومینیم:

مایع تمیزکننده الومینیم دارای رنگ روشن بوده این محصول به خوبی الومینیم را براق و تمیز می نماید.با استفاده از تمیزکننده و براق کننده الومینیم می توانیم ورق های الومینیم را رسوب زدایی، جرم زدایی و براق نمود. با استفاده از شامپو ویبره و دستگاه ویبره، قطعات و محصول های ساخته شده از الومینیم به خوبی براق و تمیز می شوند این تمیزی و براقی حاصل استفاده از سنگ های سرامیکی سایشی و شامپو ویبره می باشد.

تمیز کننده و براق کننده درپوش گاز تمیز کننده چربی از درپوش گاز تمیز کننده درپوش زاماک و الومینیمی
مایع تمیز کننده درپوش الومینیم

علت سیاه و تیره شدن الومینیم در فرایند پولیش و آبکاری:

هنگامی که در فرایند پولیش الومینیم، از مواد براق کننده مناسب استفاده نشود نه تنها الومینیم تمیز نمی شود بلکه تیره هم می شود.

تمیزکننده چربی برای مخزن الومینیم:

از تمیزکننده چربی الومینیم برای تمیزکردن مخزن و لوله الومینیم استفاده می شود.

روش های براق کردن و تمیزکردن الومینیم:

  •  براق کردن و تمیزکردن الومینیم به روش غوطه وری
  • استفاده از اسپری
  • استفاده از روش التراسونیک: برای تمیزکردن و براق کردن قطعات الومینیم در دستگاه اولتراسونیک، از مایع تمیز کننده و براق کننده الومینیم به روش اولتراسونیک استفاده می شود این مایع در دستگاه اولتراسونیک، قطعات را تمیز و براق می نماید. 
  • براق کردن و تمیزکردن به روش دستی: برای براق کردن و پولیش کردن  به روش دستی، از یک قلم مو و پارچه استفاده می شود.
  • تمیز کردن و براق کردن با استفاده از خمیر پولیش
  • تمیز کردن و براق کردن الومینیم به روش شامپو ویبره و دستگاه ویبره: استفاده از مایع تمیزکننده الومینیم در دستگاه ویبره به این صورت است که در ابتدا مایع را به داخل مخزن دستگاه ویبراتور ریخته و بعد از آن قطعات آلومینیم را درون دستگاه قرار می دهیم سپس دستگاه را روشن می نماییم، به این طریق قطعات آلومینیم پولیش می شوند.

مزایای استفاده از مایع تمیز کننده و براق کننده الومینیم SH30:
  1. این مایع سطح الومینیم را براق و درخشنده می نماید.
  2. این مایع سیاهی و چربی را از سطح تمیز می کند.
  3. مایع تمیزکننده الومینیم ، پروفیل، ورق و قطعات ساخته شده از الومینیم را براق و تمیز می نماید.
  4. بهتر است که مایع تمیز کننده الومینیم زیست تخریب پذیر باشد بنابراین دیگر نگرانی برای دفع مواد زائد وجود نخواهد داشت.
مایع تمیز کردن و براق کردن الومینیم و آلیاژهای آن:

الومینیم فلزی است که می تواند با فلزات دیگر آلیاژ های مختلفی از لحاظ استحکام و کاربری را تشکیل بدهد و کارایی متنوعی در صنعت دارد. الومینیم تقریبا جای مس را در خطوط هوایی و انتقال نیروی ولتاژ بالا را گرفته است. این آلیاژ ها هادی جریان الکتریکی می باشند. آلیاژ های الومینیم سهم بسزایی را در رادیاتورهای الومینیمی دارند. با استفاده از تمیزکننده الومینیم شمش و ورق الومینیم تمیز می شود.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

براق کننده استیل و فولاد

تمیزکننده فولاد، تمیزکننده انواع فولادهای ضدزنگ

پسیویشن فولاد چگونه انجام می شود. در اینجا روش پسیویشن فولاد توضیح داده می شود. تمیز کردن لوله های فولادی ضد زنگ تمیز کردن لوله های فولادی ، استیل تمیز کردن ورق های فولادی ، استیل تمیز کردن ورق فولادی ضد زنگ، تمیز کردن فولاد در کارخانه تمیز کننده فولاد عملیات حرارتی تمیز کردن فولاد عملیات حرارتی تمیز کردن فولاد عملیات حرارتی روش تمیز کردن فولاد