آخرین خبرها
براق کردن مس، تمیز کردن و براق کردن صنایع دستی ساخته شده از مس

تمیزکننده و براق کننده مس(brightener and cleaner Copper)

معرفی مایع براق کننده و تمیزکننده مس ( M-761) : مایع تمیزکننده مس، محلولی است کارآمد و موثر که آلودگی های ناشی از اکسید، تیرگی و سیاهی را از سطح مس، تمیز و جدا می نماید این محلول ماندگاری و تاثیر خوبی بر سطح مس دارد و سطح را براق می نماید. از مایع تمیزکننده و براق کننده مس، می توان به روش های مختلفی استفاده نمود. در مقاله زیر به بررسی نحوه تمیز کردن و براق کردن مس می پردازیم. وقتی که مس تیره و سیاه می شود اولین سوالی که مطرح می شود این است که مس را چگونه تمیز و براق نمایم. این روش ها شامل روش خانگی و روش صنعتی می باشد در روش تمیزکردن صنعتی مس، فرایند ها سریعتر و کارآمد تر انجام می شوند.

این مایع برای تمیزکردن لوله های مسی و لوله های مربوط به یخچال استفاده می شود به نحوی که هم داخل و هم بیرون لوله های مسی را تمیز و براق میکند. همچنین از این مایع برای جوشکاری مس استفاده نیز می شود، در هنگام جوشکاری، قسمتی از سطح قطعه تیره می شود بنابراین برای تمیزکردن سیاهی ایجاد شده، از مایع تمیز کننده جوشکاری استفاده می شود. این مایع  برای تمیزکردن جوشکاری لوله مسی  و ورق مس به کار می رود.

روش های براق کردن و تمیزکردن مس: برای تمیزکردن و اکسید زدایی فلز مس، از روش های مختلفی استفاده می شود. در زیر دو روش تمیز کردن و براق کردن مس معرفی می گردد.

روش اول، تمیزکردن و براق کردن مس با استفاده از دستگاه ویبره و مایع تمیزکننده مس: تمیزکردن مس در دستگاه ویبره به این صورت است که در ابتدا تمیزکننده مس را به داخل دستگاه ویبراتور قرار داده و بعد از آن قطعات مس را درون دستگاه قرار می دهیم سپس دستگاه را روشن می نماییم ، به این طریق قطعات مس پولیش می شوند. برای پرداخت کردن دیگر فلزات نیز از این روش استفاده می شود، مایع براق کننده و تمیز کننده مس در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد. با استفاده از تمیز کننده مس می توان ظروف مس و ورق مس را رسوب زدایی و جرم زدایی  نمود.  براق کننده مس، سیاهی ورق مسی و قطعات ساخته شده از مس را از بین می برد. تمیز کننده و براق کننده مس در صنعت خودروسازی و صنعت الکترونیک نیز کاربرد دارد. این محصول برای رسوبزدایی، پلیسه گیری، چربی گیری نیز استفاده می شود. از دیگر کاربرد های براق کننده و تمیزکننده مس، کاربرد در براق کردن و تمیزکردن لوله های مس مبرد در یخچال می باشد. لوله های مسی مربوط به یخچال را می توان با این مایع تمیز نمود.

روش دوم ) استفاده از براق کننده مس: براق کردن و پولیش کردن مس به روش دستی، برای تمیز کردن و براق کردن مس به روش دستی می توان از از یک قلم مو و یا پارچه استفاده نمود، به این روش که با استفاده از قلم مو، قطعات را به مایع براق کننده مس آغشته نموده و سپس قطعات مس را پاک سازی و تمیز می نماییم، به این روش قطعات مس براق و تمیز می شوند، تمیزکننده و براق کردن مس را میتوان با استفاده از پارچه و یا قلم مو نیز استفاده نمود. با استفاده از این روش می توان جوشکاری مس را نیز تمیز نمود. مایع تمیزکننده جوشکاری مس،  به راحتی سیاهی ناشی از جوشکاری مس را تمیز می کند.

مایع تمیزکردن جوشکاری مس: 

روش تمیزکردن سطح جوشکاری مس: برای تمیزکردن جوشکاری مس می توان از مایع تمیز کننده مس استفاده نمود این مایع به صورت همزمان سطح مس و سطح جوشکاری را تمیز می کند. معمولا در هنگام جوشکاری سطوح مس، سطح مس، تیره و یا سیاه می شود بنابراین با استفاده از یک فرچه، مایع تمیزکننده مس را به سطح جوشکاری شده آغشته نموده و بعد از چند دقیقه شستشو دهید. این مایع برای تمیزکردن جوشکاری لوله های مس و ورق مس استفاده می شود.         

(مایع M761مخصوص پولیش کاری و براق کردن مس)

مایع براق کننده مس (M761) و کاربرد های آن:

مایع برای تمیزکردن ظروف مسی، مایع غیر اسیدی برای تمیز کردن مس، مایع تمیز کردن قطعه های مس، تمیزکردن و براق کردن لوستر مسی، تمیز کردن و براق کردن مس به روش دستی، براق کننده سیم مسی،تمیزکردن سیم مس، تمیزکردن و براق کننده عتیقه مس، تمیزکردن لکه های سیاه از روی ورق های مس، مایع تمیزکننده و براق کننده قطعات و لوازم خودرویی، براق کردن و چربی زدایی برد الکترونیکی، مایع تمیزکردن جوش مس، تمیزکننده برای گلوله مس، براق کننده و تمیزکننده مس در جوشکاری، مایع برای تمیزکردن سیم مسی در کشش ، تمیزکردن ظروف مس، تمیزکردن و براق کردن قندان مسی، تمیز کردن و براق کردن سینی مسی، تمیزکردن و براق کردن سماور مسی، تمیزکننده ظروف مس، براق کننده کاسه مسی ،مایع تمیز کننده و براق کننده قطعات مسی،شوینده مس، مایع تمیزکننده و براق کننده اتصالات مس، مایع تمیزکننده و براق کننده عتیقه های مس، مایع تمیزکردن و براق کردن سیم مس ، مایع تمیزکردن و براق کردن قطعات مس مربوط به دستگاه، مایع تمیزکننده و براق کننده لوله مس، مایع تمیزکننده و براق کننده صفحات مس، مایع تمیزکننده و براق کننده لوازم منزل، مایع تمیزکننده و براق کننده گلاب پاش، تمیزکننده و براق کننده لوستر مس، مایع براق کننده ورق مسی، مایع تمیز کردن و براق کردن ورق مسی، مایع تمیزکننده صفحه مسی، مایع تمیزکننده لوله مسی، براق کننده لوستر ها،  تمیزکننده تسمه مس، براق کردن و تمیزکننده قطعات الکتریکی مس، مایع تمیزکننده و براق کننده مجسمه مسی، مایع تمیزکننده و براق کننده دیگ مسی، مایع تمیزکننده و براق کننده ورق مسی، مایع تمیزکننده و براق کننده مس، تمیزکردن و براق کردن سیم مس، براق کردن و تمیزکردن سیم های برق مسی، تمیز کردن لکه های سیاه از روی ورق های مس، مایع تمیزکننده و براق کننده قطعات و لوازم خودرویی، براق کردن و چربی زدایی برد الکترونیکی، مایع تمیزکردن جوش مس،تمیزکردن ورق مس، تمیزکردن لوله مس، تمیزکردن جوشکاری مس، براق کردن جوشکاری مس، تمیزکاری جوشکاری در مس، تمیزکردن و سفید کردن مس،کاربرد مایع براق کننده مس برای تمیزکردن سطح جوشکاری لوله مسی، تمیزکردن  ظروف مسی،تمیزکردن قطعه های مس

مایع تمیز کننده یراق کننده مس تمیز کننده شیرآلات و مهره برنجی و مهره مس
مایع تمیزکننده و یراق کننده مس تمیز کننده شیرآلات و مهره برنجی و مهره مس

مایع براق کننده مس برای گلوله مسی(گوی مس): برای تمیزکردن و براق کردن گوی مس می توان از این محلول استفاده نمود این محلول سطح گوی را براق و تمیز می نماید، محلول تمیزکننده مس سطح مجسمه های ساخته شده از مس را  تمیز و براق می نماید.

تمیز کردن مس، براق کرن مس، جرم گیری از مس، سفید کردن مس،تمیزکردن انواع جوشکاری مس، تمیزکردن ظروف مسی، مایع تمیزکردن قطعه های مس، تمیزکردن و براق کردن لوستر مسی، تمیز کردن و براق کردن مس به روش دستی، تمیزکردن و براق کردن سیم مس، براق کردن و تمیزکردن سیم های برق مسی، تمیزکردن و براق کننده عتیقه مس، تمیز کردن لکه های سیاه از روی ورق های مس، مایع تمیزکننده و براق کننده قطعات و لوازم خودرویی، براق کردن و چربی زدایی برد الکترونیکی، مایع تمیزکردن جوش مس
تمیزکردن انواع جوشکاری مس، تمیزکردن ظروف مسی، مایع تمیزکردن قطعه های مس، تمیزکردن و براق کردن لوستر مسی، تمیز کردن و براق کردن مس به روش دستی، تمیزکردن و براق کردن سیم مس، براق کردن و تمیزکردن سیم های برق مسی، تمیزکردن و براق کننده عتیقه مس، تمیز کردن لکه های سیاه از روی ورق های مس، مایع تمیزکننده و براق کننده قطعات و لوازم خودرویی، براق کردن و چربی زدایی برد الکترونیکی، مایع تمیزکردن جوش مس
براق کردن مس، تمیز کردن و براق کردن صنایع دستی ساخته شده از مس

مایع تمیز کننده چربی از مس:


مایع تمیزکننده چربی از مس: برای تمیز کردن چربی از سطح مس، روش های مختلفی استفاده می شود، ولی نکته مهم این است که تمیز کننده مس نباید به سطح مس آسیب برساند، محلول تمیزکننده چربی از مس باید سطح مس را تمیز نماید و به آن آسیب وارد نکند، بعضی از تمیز کننده ها همان لحظه، و بعضی دیگر در دراز مدت به سطح مس آسیب وارد می نمایند، مایع تمیزکننده و براق کننده مس، یک پاک کننده قوی پایه آب، برای تمیز کردن انواع چربی ،روغن ،رسوب و سیاهی روی سطح مس می باشد، معمولا برای انتخاب یک مایع تمیزکننده، باید هزینه و زمان تمیزکاری را در نظر گرفت ، یک مایع تمیزکننده مس مناسب، باید در نهایت سطحی براق و عاری از چربی، رسوب و اکسید ایجاد نماید. از طرفی بهتر است که مایع تمیزکننده مس زیست تخریب پذیر باشد بنابراین دیگر نگرانی برای دفع مواد زائد وجود نخواهد داشت. مایع تمیزکننده و براق کننده مس را می توان به روش های اولتراسونیک، روش اسپری و روش تمیزکاری دستی استفاده نمود. همچنین شوینده چربی مناسب برای مس باید غیر خورنده و ایمن باشد و آسیبی به مس نرساند.
تمیزکننده مس برای تمیزکردن روغن و گریس، پلیمر، چسب ها یا جوهر استفاده می شود برای استفاده از مایع تمیز کننده و براق کننده مس ابتدا قطعات را خیس نموده سپس مایع ترکیب شده با آب را به سطوح مس آغشته نموده و تمیز مینماییم تا باقیمانده های الودگی ها از بین بروند. برای خشک کردن قطعات می توان از هوای گرم فیلتر شده استفاده نمود. اصولا برای به دست آوردن نتیجه بهتر می توان از پاک کننده مس با غلظت بالاتر استفاده نمود از دیگر مزایای تمیزکننده مس، تمیزکردن روغن تراشکاری از سطح مس،مایع تمیزکردن اکسید مس ،رسوب و سیاهی از روی سطوح مس می باشد.

تمیز کردن مس تمیز کردن برنج،تمیزکردن انواع جوشکاری مس، تمیزکردن ظروف مسی، مایع تمیزکردن قطعه های مس، تمیزکردن و براق کردن لوستر مسی، تمیز کردن و براق کردن مس به روش دستی، تمیزکردن و براق کردن سیم مس، براق کردن و تمیزکردن سیم های برق مسی، تمیزکردن و براق کننده عتیقه مس، تمیز کردن لکه های سیاه از روی ورق های مس، مایع تمیزکننده و براق کننده قطعات و لوازم خودرویی، براق کردن و چربی زدایی برد الکترونیکی، مایع تمیزکردن جوش مس
مایع برای براق کردن مس و براق کردن برنج

علت تیره شدن مس: معمولا بعد از مدتی سطح مس اکسید می شود و این تیرگی باعث می شود که سطح مس براق و درخشان نباشد بنابراین با استفاده از تمیز کننده می توان این لایه اکسید را تمیز نمود. بعضی مواقع فلز مس بر اساس مشخصات ذاتی و کاربردی، عملیات حرارتی می شود، این عملیات شامل سخت کاری{کوِنچ) آنیل و .. می باشد با کاربرد این مراحل لایه ای رسوبی یا سیاهی روی سطح مس ایجاد میگردد ، بنابراین برای تمیز کردن این لایه می توان از تمیز کننده و براق کننده مس استفاده نمود.

مشخصات مایع تمیزکننده و براق کننده مس: مایع تمیز کننده و براق کننده مس دارای رنگ روشن بوده و در گالن های 20 لیتر ارائه می گردد. این مایع در کمترین زمان سطح مس را تمیز و براق می نماید.

مایع براق کننده و تمیزکننده لوستر مس:

لوسترهای مسی و برنجی پس از مدتی تیره و کدر می شوند بنابراین برای براق کردن و تمیزکردن آنها می توان از این مایع استفاده نمود. برای تمیز کردن لوستر برنجی ، می توان از روش ویبره و یا روش دستی آنها را تمیز و براق نمود.

1
مایع تمیزکننده و براق کننده لوستر مسی

مزایای مایع براق کنند ه و تمیز کننده مس: مایع تمیز کننده و براق کننده مس سطح ورق مسی،لوله و قطعات مسی را تمیز و براق می نماید. این مایع به قطعات آسیب نمیرساند، مایع تمیز کننده و براق کننده مس را می توان به صورت دستی و یا استفاده از دستگاه ویبراتور استفاده نمود.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

مایع تمیز کننده استیل

مایع تمیزکننده استیلSteel brightener and cleaner

تمیزکننده استیل : معمولا استیل پس از مدتی تیره می شود و باید برای براق کردن و تمیز کردن سطح آن از مایعی مناسب استفاده نمود. برای تمیزکردن استیل به روش صنعتی و خانگی، می توان از مایع تمیزکننده و براق کننده استیل استفاده نمود . بیشتر مواقع سطوح قطعات ساخته شده از استیل به مرور زمان تیره می شوند بنابراین می توان این سطوح را با استفاده از مایع تمیزکننده استیل تمیز و براق نمود. مایع براق کردن ظرف استیل، مایع براق کردن قاشق و چنگال استیل، تمیزکننده ورق استیل در تولید یخچال، روش برق انداختن استیل ، تمیزکردن رول استیل، روش تمیزکردن انواع گرید های استیل، مایع براق کننده و تمیزکننده استیل، مایع تمیز کننده زنگ از ابزار جراحی ساخته شده از استیل تمیزکردن و براق کردن سینک استیل در آشپزخانه، روش تمیزکردن و براق کردن استیل، مایع تمیزکردن استیل و فولاد در منزل و صنعت با M-BCR ، تمیزکننده استیل آسانسور، مایع تمیزکننده استیل در کارخانه، تمیزکننده ورق استیل در منزل، تمیزکردن و براق کننده قطعات استیل، مایع تمیزکننده ورق استیل، تمیزکننده ظرف استیل،روش تمیزکردن استیل در کارخانه، تمیزکننده چربی از ورق استیل، تمیزکننده استیل به صورت کیسه های 25 کیلو گرمی و یا گالن های 20لیتری به مصرف کنندگان عرضه میگردد. استفاده از منایع تمیزکننده استیل و فولاد بسیار آسان می باشد و دستورالعمل استفاده از آن به همراه محصول ارائه می گردد. تمیزکردن استیل به روش های مختلفی انجام می شود در زیر به روش های مختلف اشاره می شود.