آخرین خبرها
براق کردن زاماک در دستگاه ویبره به این صورت است که در ابتدا مایع تمیز کننده را به داخل دستگاه ویبراتور ریخته و بعد از آن قطعات زاماک را درون دستگاه قرار می دهیم و دستگاه را روشن می نماییم ، به این طریق قطعات زاماک پولیش می شوند. برای پرداخت کردن دیگر فلزات نیز از این روش استفاده می شود.برای براق کردن و پولیش کردن زاماک به روش دستی، از یک قلم مو و پارچه استفاده می نمایند، به این روش که با استفاده از قلم مو مایع براق کننده زاماک را به قطعات آغشته نموده و سپس قطعات زاماک را پاک سازی و تمیز می نماییم به این روش قطعات زاماک براق و تمیز می شوند.

براق کننده و تمیزکننده زاماک

مایع برای براق کردن و تمیز کردن زاماک

زاماک:

زاماک فلزی است که در صنعت و در تولید صنایع دستی کاربرد فراوانی دارد. این فلز ترکیبی از روی ، مس و آلومینیم می باشد بنابراین مایعی که آن را براق می نماید باید دارای ترکیبی باشد که بتوان این آلیاژ را براق نماید.

با استفاده از مایع براق کننده زاماک می توان قطعات ساخته شده از این فلز را براق نمود. براق کردن زاماک به روش های مختلفی انجام می شود، براق کردن قطعات ساخته شده از زاماک یا به روش دستی و یا به روش استفاده از دستگاه ویبره انجام می شود. با استفاده از مایع تمیز کننده و براق کننده زاماک، می توان سگک کمربند، دستگیره درب را براق نمود.

براق کردن زاماک در دستگاه ویبره به این صورت است که در ابتدا مایع تمیز کننده را به داخل دستگاه ویبراتور ریخته و بعد از آن قطعات زاماک را درون دستگاه قرار می دهیم و دستگاه را روشن می نماییم ، به این طریق قطعات زاماک پولیش می شوند. برای پرداخت کردن دیگر فلزات نیز از این روش استفاده می شود.

مایع تمیز کننده قطعات زاماک و الومینیم ، دگمه سگک و درپوش گاز
مایع تمیز کننده قطعات زاماک و الومینیم ، دگمه سگک و درپوش گاز

برای براق کردن و پولیش کردن زاماک به روش دستی، از یک قلم مو و پارچه استفاده می نمایند، به این روش که با استفاده از قلم مو مایع براق کننده زاماک را به قطعات آغشته نموده و سپس قطعات زاماک را پاک سازی و تمیز می نماییم به این روش قطعات زاماک براق و تمیز می شوند.

زاماک چیست و چگونه تمیز می شود.
زاماک چگونه ساخته می شود.
مشخصات زاماک:
زاماک حاصل آلیاژ روی آلومینیم،مس و منیزیم می باشد. معمولا از مس به عنواد ماده ای مقاوم در برابر سایش در این آلیاژ استفاده می شود.به دلیل قابلیت انعطاف پذیری خوب زاماک مورد توجه قرار گرفته است.
درجه ذوب این آلیاژ در حدود 380 تا 390 درجه سانتیگراد می باشد.
کاربرد زاماک شامل:
1-استفاده در لوازم منزل لوستر و …
2-دستگیره ها درب ها
3-خودرو سازی (چراغ خودرو ها)
4-دکوراسیون داخلی
5-دکمه ساخت دکمه لباس و براق کردن آن

کاربرد مایع تمیز کننده و براق کننده زاماک(آلیاژ های الومینیم):

برای تمیز کردن زاماک و الیاژهای الومینیم می توان از محلولNR30 استفاده نمود این محلول برای براق کردن سیلندر سرسیلندر، براق کردن و تمیز کردن درپوش گاز، براق کردن و تمیز کردن دستگیره درب، براق کردن زیپ و دگمه استفاده می شود.

تمیز کننده و براق کننده درپوش گاز تمیز کننده چربی از درپوش گاز تمیز کننده درپوش زاماک و الومینیمی

براق کننده و تمیز کننده لوستر زاماک:

مایع مخصوص براق کردن و تمیز کردن لوستر زاماک.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

گامازول

تمیزکننده اثر لاستیک، چربی و روغن و خط ترمز لاستیک با مایع NH90

گامازول تمیز کننده اثر لاستیک از پارکینگ و سالن های تولید: گامازول محصولی است که برای پاک کردن اثر لاستیک از بین بردن رگه های لاستیکی و ساییده شده لاستیک از کفپوش های صنعتی، و تمیز کردن اثر لاستیک از سطح اپوکسی استفاده می شود، گامازول قدرت پاک کنندگی بالا، بدون بو ، آسان برای استفاده حوزه کاربرد قابل استفاده در کفپوش های مقاوم استفاده می شود، به عنوان مثال. گامازول کف های حاوی آسفالت و قیر و همچنین سطوح پلاستیکی (مانند PVC). را به خوبی تمیز می کند تمیز کننده رد لاستیک کاربرد فراوانی در صنعت دارد در زیر تعدادی از کاربرد ها معرفی می گردد. تمیز کردن رد لاستیک خودرو و ماشین های مختلف، تمیز کردن رد تایر های مختلف، تمیز کردن خط لاستیک از خطوط هوایی،تمیز کردن خط لاستیک از تعمیر گاه ، تمیز کردن رد لاستیک از پارکینگ های اپوکسی، تمیزکردن رد لاستیک لیفتر ،تمیز کردن رد لاستیک کامیون، تمیز کردن رد لاستیک خودرو و ماشین های مختلف، تمیز کردن رد تایرهای مختلف تمیز کننده اثر لاستیک هواپیما تمیز کردن خط لاستیک از خطوط هوایی، تمیز کردن خط لاستیک از تعمیرگاه ،تمیز کردن رد لاستیک از پارکینگ های اپوکسی تمیز کردن رد لاستیک لیفتر ، تمیز کردن رد لاستیک کامیون، تمیز کردن رد لاستیک خودرو و ماشین های مختلف تمیز کردن سیاهی تایر های مختلف، تمیز کردن اثر لاستیک از روی سنگ ، تمیز کردن اثر لاستیک از روی موزاییک، تمیز کردن اثر لاستیک از روی بتن، تمیز کردن کف اپوکسی ، تمیز کردن سطوح اپوکسی، مایع تمیز کننده رد سیاهی لاستیک از کف تمیز کردن خط لاستیک در پارکینگ تمیز کردن خط لاستیک در تعمیرگاه تمیز کردن خط لاستیک در فرودگاه تمیز کردن خط لاستیک در خطوط هوایی تمیز کردن خط لاستیک در اپوکسی خط لاستیک معمولا در تعمیرگاه هها ، پارکینگ ها ظاهر نازیبایی را ایجاد می نمایند . برای تمیز کردن خط ایجاد شده توسط لاستیک، باید از مایع مناسب استفاده شود . تمیز کردن خط لاستیک از خطوط هوایی تمیز کردن خط لاستیک از تعمیر گاه تمیز کردن رد لاستیک از پارکینگ های اپوکسی تمیز کردن رد لاستیک لیفتر تمیز کردن رد لاستیک کامیون تمیز کردن رد لاستیک خودرو و ماشین های مختلف، تمیز کردن رد تایر های مختلف، تمیز کردن اثر لاستیک از روی سنگ ، تمیز کردن اثر لاستیک از روی موزاییک، تمیز کردن اثر لاستیک از روی بتن، تمیز کنند و شوینده اسکرابر، مایع مخصوص اسکرابر