آخرین خبرها

تمیز کاری و براق کردن سرب، سرب خشک

براق کننده سرب
براق کننده سرب

تمیز کردن و براق کردن سرب :

براق کردن سرب: با استفاده از مایع براق کننده  سرب  می توان این فلز را براق نمود. براق کردن سرب به روش های مختلفی انجام می شود، براق کردن سرب یا به روش دستی و یا به روش استفاده از دستگاه ویبره انجام می شود.

براق کردن سرب در دستگاه ویبره به این صورت است که در ابتدا مایع تمیز کننده را به داخل دستگاه ویبراتور ریخته و بعد از آن قطعات ساخته شده از سرب را درون دستگاه قرار می دهیم و دستگاه را روشن می نماییم ، به این طریق قطعات ساخته شده ازسرب پولیش می شوند. برای پرداخت کردن دیگر فلزات نیز از این روش استفاده می شود.

برای براق کردن و پولیش کردن سرب به روش دستی، از یک قلم مو و پارچه استفاده می نمایند، به این روش که با استفاده از قلم مو مایع براق کننده سرب را به قطعات ساخته شده از سرب آغشته نموده و سپس قطعات ساخته شده از سرب را پاک سازی و تمیز می نماییم به این روش قطعات ساخته شده از سرب براق و تمیز می شوند.

سرب خشک و کاربرد های آن:
روشهای براق کردن سرب و سرب خشک:
سرب در صنعت کاربرد فراوانی دارد این فلز قابلیت چکش خواری خوبی داشته و همچنین در سیستم آب رسانی و فاضلاب صنایع کاربرد فراوانی دارد . این فلز در مقابل اسیدها مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.
از آنجاییکه سرب نرم می باشد بیشتر از آلیاژ آن استفاده می کنند. سرب تقریبا با اکثر فلزات ترکیب شده و آلیاژ های مختلفی را می توان تولید کرد،
سرب خشک دارای 25 درصد آنتیموان می باشدو در قالب های تحت فشار استفاده می شود .سرب به صورت گسترده در صنعت کشتی سازی ، صنعت نور ،حفاظت در برابر اشعه، ساخت وسایل زینتی و دیگر صنایع استفاده می شود.این ماده همچنین در صنعت باتری سازی استفاده می شود.
در ابتدا در ساخت کابل ها از آن استفاده می شد و لی به مرور زمان به دلیل سمی بودن، با پلاستیک جایگزین شد.
در لیست ذیل به کاربرد های سرب و سرب خشک اشاره می شود:
1-تمیز کاری و براق کردن سرب در باتری سازی
2-تمیز کاری و براق کردن سرب در غلاف کابل(در قدیم)
3-تمیز کاری و براق کردن سرب در ماشین آلات تولید
4-تمیز کاری و براق کردن سرب در کشتی سازی، هواپیما و قطار(حمل و نقل)
5-تمیز کاری و براق کردن سرب در صنعت نور
6-تمیز کاری و براق کردن سرب در حفاظت در برابر اشعه(برای پرسنل بیمارستان و بیماران)
7-تمیز کاری و براق کردن سرب  در پست مخابرات
8-تمیز کاری و براق کردن سرب در متالورژی
9-تمیز کاری و براق کردن سرب در صنایع شیمیایی
10-تمیز کاری و براق کردن سرب در صنایع نفت پتروشیمی
11-تمیز کاری و براق کردن سرب در ساخت و ساز
12-تمیز کاری و براق کردن سرب در سلاح
13-تمیز کاری و براق کردن سرب در صنایع هوافضا
14-تمیز کاری و براق کردن سرب در صنعت چاپ
15-تمیز کاری و براق کردن سرب در صنعت رنگ و رنگ سازی
16-تمیز کاری و براق کردن سرب در صنعت خودرو سازی
17- و …

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

شوینده صنعتی

مایع و ژل تمیزکردن روی، براق کردن فلز روی

مایع براق کردن روی مایع براق کردن فلز روی مایع براق کردن ظروف روی مایع براق کردن سینی روی براق کردن و تمیز کردن فلز روی براق کردن ظروف روی: روش اول برای تمیز کردن و سفید کردن روی : برای براق کردن و تمیز کردن فلز روی از روش های مختلفی استفاده می شود. یکی از روش های تمیز کردن فلز روی استفاده از دستگاه ویبریشنمی باشد. روش کار به این صورت است که در ابتدا قطعات ساخته شده از آلیاژ روی را درون دستگاه قرار می دهیم و به مقدار لازم مایع براق کننده و تمیز کننده آلیاژ روی را به مخزن اضافه نموده و پس از حدود نیم ساعت، قطعات ، براق و تمیز می شوند.